Kişi

İstanbul doğumlu Betül Gülşen hukuk egitimine 2008 yilinda Georg-August-Universität Göttingen'de başladı.

 

Avukat Betül Gülşen Uluslararası Hukuk’a ilgisi nedeni ile Üniversite egitiminin stajinin bazi asamalarini cesitli firsatlarla Almanya dışında tamamladi. 2011 yılında bir Sömester boyunca İstanbul Yeditepe Üniversitesinde öğretimini sürdüren Betül Gülşen yine ayni yil Londra'da büyük bir Hukuk Firmasinda stajyer olarak insan hakları ve göç yasaları alanlarında çalıstı.

 

Avukat Betül Gülşen, hukuk egitiminin yanisira ikinci egitim olarak Magistra Legum Europae tamamlayarak yine Göttingen Üniversitesinden MLE unvanını aldi. Avukat Betül Gülsen'in bitirme tezinin konusu "Türkiye ve Almanya'daki Polis Vazive Selahiyet Kanunu karsilastillmasi" alanindadir.

 

Avukat Betül Gülşen 2014 yılında 1. Eyalet Hukuk Yeterlilik Sınavı'nı (1. Staatsexamen) basari ile tamamlayarak hukuk fakültesi mezunu oldu.

 

Daha sonra Hannover'de Oberlandesgericht Celle bölgesinde staja yapan Betül Gülşen bu staji esnasinda tecrübe kazanmak amacıyla 4 ay Avustralya Sydney'de bir Uluslararası Ekonomi Hukuk Bürosunda da çalıştı.

 

2. Eyalet Hukuk Yeterlilik Sınavı'nı (2. Staatsexamen) da 2016 yılında basarı ile tamamlayan Betül Gülșen, Mayıs 2017 den beri Berlin Barolar Birliğinde avukat olarak kayıtlı olup, Berlin'in Ceza hukuku alanında çalışmaktadir.